Вітаємо Вас на нашому сайті!

Інгулецька зрошувальна система – одна з перших, побудованих в Україні. У 2008 році відзначалося 50-річчя створення Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи.
Інгулецька ГНС, що розташована на правому березі Інгульця в районі с. Ново-Василівка Снігурівського району, по двом ниткам напірного трубопроводу здійснює подачу води на висоту 60 м в заспокійливий басейн магістрального каналу. Розподільча мережа каналів на масиві розташована за ухилом місцевості, що дає можливість подавати воду самопливом.
ІЗС є унікальною в меліоративній практиці по технології забезпечення водоподачі на масив. Джерелом зрошення ІЗС є річки Інгулець та Дніпро. Русло р. Інгулець (протяжністю 83 км від гирла до створу ГНС) у вегетаційний період працює за принципом «антирічки». Внаслідок чого мінералізована вода р. Інгулець при роботі насосів ГНС розмішується з дніпровською та набуває допустимої якості в магістральному каналі. Для забезпечення якості води на початку вегетаційного періоду, щорічно здійснюється промивка русла р. Інгулець обсягом 60-70 млн.м3 водою з Карачунівського водосховища, яке поповнюється з каналу Дніпро – Інгулець.

Наявність зрошуваних земель Інгулецької зрошувальної системи -60,8 тис. га, в т.ч. 18,2 тис. га – в Херсонській області, 42,6 тис. га — в Миколаївській області.
Крім цього, з Інгулецького МК вода подається для потреб Миколаївського облводгоспу на Явкинську і Спаську зрошувальні системи (площі зрошення: 50,2 тис. га і 10,4 тис. га відповідно) та на поповнення Жовтневого водосховища (для водопостачання міста Миколаєва).
Щорічно безпосередньо з сільгосптоваровиробниками укладається біля 200 договорів на послуги з подачі води на зрошення.