Інформація про підсумки діяльності УК ІЗС
в І півріччі 2014 року
 
Діяльність УКІЗС в першому півріччі 2014 року була зосереджена на виконання вимог спільного наказу Мінагрополітики та Держводагентства України від 11.12.03р. № 732/192 “Про підготовку меліоративних систем до роботи у 2014 році”.
З початку року проведення ремонтно-експлуатаційних заходів на міжгосподарській мережі здійснювалось за рахунок коштів загального та спеціального фондів.
За 6 місяців поточного року виконано ремонтних робіт на суму 301,28 тис. грн. З них за рахунок:
-         коштів загального фонду- 0,31 тис.грн.;
-         коштів спеціального фонду – 214,3 тис.грн.;
-         залишків матеріалів – 86,67 тис.грн.
Таблиця. Виробнича діяльність за І півріччя 2014р.
 
Од. виміру
2014 рік
 
 
Виконано ремонтних робіт, всього:
тис.грн.
301,28
 
 
в тому числі за рахунок: загального фонду
тис.грн.
0,31
 
 
спеціального фонду
тис.грн.
214,3
 
 
залишків матеріалів
тис.грн.
86,67
 
 
Із них: 1. Поточний ремонт, всього:
тис.грн.
301,28
 
 
 в т ч: господарський спосіб
тис.грн.
185,46
 
 
           підрядний спосіб
тис.грн.
115,82
 
 
2. Капітальний ремонт
тис.грн.
-
 
 
Земляні роботи
тис.м3
10,15
 
 
В т.ч.очищення
тис.м3
6,48
 
 
Обкошування
га
410,3
 
 
Бетонні роботи
м3
34,1
 
 
Обробка гербіцидами
га
5,4
 
 
 
Для більш ефективного використання коштів перевага по виконанню ремонтних робіт надається господарському способу. Тільки окремі спеціальні роботи виконуються підрядним способом, а саме, водолазні та пусконалагоджувальні роботи на ГНС.
Власними силами було виконано ремонт засувки (d=1400) насосного агрегату на Інгулецькій ГНС.
На Явкинській ГНС був замінений морально та фізично застарілий ввідний масляний вимикач на новий більш надійний вакуумний вимикач.
При виконанні ремонтних робіт застосовуються сучасні технології та матеріали:
-                    для захисту стін докової частини ГНС від проникнення води крізь монолітний бетон застосовуються матеріали: «Аквамат-пенетрат», «Аквафикс»;
-                    ремонт покрівлі ГНС та боксів майстерні окремими місцями виконано із застосуванням 2-компонентної гідроізоляційної бітумно-поліуретанової рідкої еластичної мембрани  “Гіпердесмо ПБ-2К”;
-                    на експериментальній ділянці Інгулецького магістрального каналу протяжністю 150 п.м. виконаний протифільтраційний екран з геомембрани HDPE (поліетилен високої щільності) Solmax 440-70007 t= 1мм).
В березні п.р. отримано дозвіл на виконання випробувань електроустаткування електричних мереж, технологічного електрообладнання напругою до 1000 В, що в свою чергу дозволило виконувати частину профналагоджувальних робіт силами власної електротехнічної лабораторії.
У 2014 році укладено 147 договорів на послуги з подачі води на зрошення  10,4 тис.га (в т.ч. по Миколаївській обл. - 101 договорів на 6,9 тис. га, Херсонській обл. - 46 договорів  на  3,5 тис. га).
Згідно затвердженого Регламенту промивки русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець, поліпшення якості води на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2014 році, попуски води з Карачунівського вдсх. розпочалися 7 квітня. На даний час якість води у створі Інгулецької ГНС відповідає нормативним агрономічнимпоказникам ІІ-го класу якості.
Всі підготовчі роботи були виконані згідно планів, що дало змогу своєчасно виконати пуск Головної насосної станції.
Враховуючи заявки сільгосптоваровиробників, пуск Головної насосної станції було здійснено 21 квітня, а вже 24 квітня перші сільгосптоваровиробники включилися у полив. Розпочався 57-й поливний сезон. Нинішнього року вода пішла у магістральний канал значно раніше, ніж у попередні. Викликано це посушливою весною і браком продуктивної вологи в грунті.
Станом на 01.07.2014р. полито в зоні УК ІЗС 6,7 т. га (в т.ч. по Херсонській обл.–1,3 т.га, по Миколаївській–5,4 т.га).
Здійснено 13,6 тис.га-поливів, з них по Херсонській обл. – 2,6;          по Миколаївській –11,0 тис.га-поливів.
  Подано на зрошення близько 16,8  млн. м3 води
- передано Миколаївському облводресурсів – 10,5 млн. м3
- передано Херсонському облводресурсів – 0,1 млн. м3
-безпосередньо сільгоспвиробникам УКІЗС подано 5,3 млн.м3
         За рахунок розроблених заходів (використання багатотарифного обліку електроенергії та плавного пуску електродвигунів) зекономлено  3619 тис. грн (106 % до 2013р.).
         Робота по створенню безпечних умов праці, забезпеченню пожежної і дорожньої безпеки в І півріччі 2014  року проводилася  згідно з планом робіт і заходів по охороні праці.                                                                                                                                  
Працюючі забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту. Робітникам, праця  яких пов’язана із забрудненням видавалися миючі засоби, працюючим в шкідливих умовах праці, перед початком роботи видавалося по 0,5 літра молока.   
Проведено навчання з працівниками по перевірці знань з питань охорони праці - всього 185 осіб.
Підрозділи забезпечені нормативною кількістю первинних засобів пожежогасіння, пожежні щити укомплектовані необхідним інвентарем, забезпечені галузевими правилами та інструкціями з охорони праці.                                                                                                                                                                  Для поповнення медичних аптечок придбані медикаменти.
           - Нещасних випадків на виробництві не було.
-         Пожеж  та дорожньо-транспортних пригод не було.
     Продовжується багаторічна співпраця з науковцями: згідно з укладеним договором, Інститутом водних проблем і меліораціїї НААН України проводяться наукові дослідження з метою визначення фільтраційних втрат води на магістральному та розподільчих каналах і розробки відповідних рекомендацій.
         Діяльність Управління оперативно висвічується у засобах масової інформації: на офіційному веб-сайті, журналі «Водне господарство України», газеті Товариства меліораторів та водогосподарників Миколаївській області та місцевій пресі.