Всі новини

Нарада з питань розвитку зрошення Херсонщини.

27.12.2016 12:07

27 грудня 2016 року начальник УК ІЗС прийняв участь у нараді, яка вдбулась в Херсонській обласній державній адміністрації,з питань розвитку зрошення Херсонщини за участі голови Державного агентства водних ресурсів України Ірина Овчаренко, народного депутата України Sergey Khlan, керівництва обласної державної адміністрації, обласної ради, сільгосптоваровиробників та ін.
Під час наради обговорювалися питання щодо Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем на півдні України та нових підходів Держводагентства до збалансованого управління водними ресурсами.
Ірина Овчаренко поінформувала присутніх сільгоспвиробників і фермерів Херсонщини щодо законодавчих нововведень у системі водного господарства України.
Зокрема зазначила, що незабаром діяльність Державного агентства водних ресурсів України реалізуватиметься за басейновим принципом управління, де як основна одиниця управління, виступає територія річкового басейну.
Окремо зупинялась на реформах водогосподарської. Зміні підходів до управління та використання водних ресурсів України, впровадженні європейських принципів «Забруднювач платить», спрощенні та прозорості дозвільних процедур щодо спецводокорстування, де враховуватимуться інтереси водокористувачів, які знаходяться нижче по течії.
Інформувала про розробку нової структури водогосподарських організацій, запевняючи, що зазначені зміни будуть позитивними зрушеннями для подальшого розвитку водогосподарської галузі.
Поінформувала про роботу зі Світовим банком. Зокрема, щодо напрацювань ряду законодавчих ініціатив, які запровадять нову форму співпраці аграріїв (приватного сектору) з державою в частині використання зрошувальних систем.
Зазначала, що досить успішно в галузі водного господарства використовуються елементи державно-приватного партнерства. Щорічно на таких засадах відновлюється близько 10 тис. га. зрошувальних сільськогосподарських угідь.
Також інформувала про підготовку до поливного сезону 2017 року, доручивши керівникам водогосподарських організацій розраховувати калькуляцію для ціноутворення вартості послуги з подачі води на зрошення.
Зверталася до аграріїв реально і об’єктивно підійти до узгоджувального процесу формування вартості послуг з подачі води та достойно і прозоро провести договірну кампанію.
Разом з тим, Ірина Овчаренко подякувала голові обласної державної адміністрації за ініціативність та стійкість у позиціях захисту аграріїв, особливо в питаннях гарантованого забезпечення подачі води на зрошення.