Завдяки проведеним Держводагентством заходам  з екологічного оздоровлення  водних об’єктів, а саме проведенням екологічного оздоровлення басейну річки Інгулець, забезпечена впродовж всього поливного сезону задовільна якість води на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.

Головне завдання Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи – подача (перекачування) води користувачам у маловодні регіони. Відповідно, для виконання цього завдання – забезпечення безаварійної роботи енергетичного, насосно-силового обладнання та гідротехнічних споруд.

В 2017 році подано 78 млн. м3 води, в тому числі безпосередньо сільгосптоваровиробникам Миколаївської та Херсонської обл. - 36 млн.м3. Управлінням водного господарства Південно-Бузького басейного управління – 42 млн. м3.

Вода подана всім користувачам своєчасно і в повному обсязі (згідно укладених договорів та наданих заявок), відповідно потреба у водних ресурсах (в зоні дії управління) забезпечена на 100 %.

    Укладено договорів

    з сільгоспвиробниками                                                                     - 115

§  в т. ч. по Миколаївській обл.                                                         - 77

§  по Херсонській обл.                                                                       - 38

з управліннями водного господарства Південно-Бузького БУВР        -  2

з управлінням водного господарства Херсонським  облводресурсів   - 1

За рахунок коштів, отриманих від  надання платних послуг забезпечено покриття нестачі фінансування загального фонду.

На виконання наказу №2 Держводагентства, виконані в повному обсязі завдання щодо проведення заходів з експлуатації.

  • Очищення міжгосподарської меліоративної мережі - 14 тис.м3 (131%);
  • Обкошування каналів - 755 га (100%);
  • Ремонт насосних силових агрегатів - 14 од. (100%);
  •  Ремонт ГТС – 248 од. (103 %).

 Чим Забезпечено стабільну роботу системи.

Щорічно вкладаються кошти в придбання нового обладнання, встановлена система  плавного пуску  чотирьох агрегатів Головної насосної станції (раніше, у 2013 р. – 3 агр., 2016 р. – 5 агр.). Чим забезпечено зниження кратності пускового струму, зменшення електромагнітних зусиль, що прикладається до обмоток електродвигунів в два рази. Таким чином було досягнуто можливість роботі агрегатів в режимі частих включень.

Завдяки проведенню вищевказаних заходів та застосуванню багато тарифного обліку досягається економія бюджетних коштів на оплату електроенергії яка використовується для перекачування води. В 2017 році економія  склала 30 млн. грн. (12% до попереднього року).

Встановлено сучасну систему моніторингу технологічного процесу та стану обладнання Явкинської головної насосної станції.

Забезпечено:

-   оперативний контроль технологічних параметрів та стану обладнання насосної станції (з подачею інформації на монітор чергового інженера та  диспетчера);

-   своєчасне реагування на виникнення аварійних ситуацій;

-   збереження обладнання ГНС.

Виконано  заміну  застарілих масляних вимикачів  силових агрегатів ГНС на сучасні вакуумні BB/TEL 10-20-630. Які на даний момент  є одними з найсучасніших та надійних вимикачів на ринку України. Не потребують технічного обслуговування, прості у використанні та ремонті. Цим заходам забезпечено безаварійна робота    комутаційних апаратів в режимі частих включень насосних агрегатів ГНС.

Виконано власними силами ремонт двох насосних агрегатів ГНС. А саме повністю замінена   в’язка  лобових частин обмоток електродвигунів. Замінено клини пазів статору. Замінено м’які з’єднання демпферної обмотки ротора. Пофарбовано спеціальним лаком  ХС-93. Чим забезпечено  безаварійну роботу агрегатів в режимі частих включень.

          Виконано власними силами ремонт двох дискових затворів ГНС. Замінено бронзові втулки валу, від реставровано вал та ущілювальне кільце. Замінено резину відремонтовано привід та електродвигун. Встановленні  кінцеві вимикачі сучасної натискної конструкції італійського виробництва. Забезпечено  безаварійну роботу ГНС.

Виконано заміну дифузорів насосів ЯГНС, які відпрацювали нормативний термін експлуатації, та були частково зруйновані корозією,  що призводило до частих аварій та зупинки насосної станції. Забезпечено стабільну роботу ЯГНС     (виключена можливість    збою з подачі води та  аварій в підводній частині ЯГНС внаслідок течі дифузорів).

Головне з проблемних питань:

-    незадовільний стан облицювання каналів,  вік якого складає кілька десятиріч,  має значні пошкодження та потребує капітального ремонту.

Власними силами виконано роботи по  ремонту облицювання каналів - укладено 454 куб.м бетону (230% до 2016 р.). Чим забезпечено стабільна водоподача, зменшення втрат води на фільтрацію.

Постійно виконуються заходи для створення безпечних умов праці (витрачено за рахунок коштів спецфонду 244 тис. грн.).

Забезпечено працюючих спецодягом та засобами індивідуального захисту на 100%. Також забезпечені належні побутові умови на виробничих об'єкта.