Захист від шкідливої дії вод

Невід’ємними формами рельєфу Інгулецького масиву є замкнуті поди різних розмірів від 1 до 7 км глибиною до 1-2,5 м, які є акумуляторами природних поверхневих та скидних іригаційних вод. В період весняної повені, дощових паводків поди підтоплюються поверхневими водами, інколи на декілька місяців. Відведення поверхневих та скидних вод здійснюється через штучні водотоки-колектори.
З метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року №246-р «Про здійснення заходів щодо запобігання можливого затоплення території внаслідок льодоходу та повені» виконувалися роботи по розчищенню колектора К-17, що забезпечило захист від підтоплення таких населених пунктів як с. Посад-Покровське, с. Солдатське, с.Правдіно, с.Степна Долина.

Дренажні НС, які знаходяться на балансі УКІЗС, захищають від підтоплення ґрунтовими водами сільськогосподарські угіддя Зеленогайської сільської ради (Жовтневий р-н Миколаївської області та с.Радянське (Білозерський р-н, Херсонської області).